Vaser Lıposuctıon

/ VASER LIPOSUCTION: Liposuction'da Yüksek Teknoloji Dönemi

Vaser Teknolojisi

Geleneksel elle liposuction’da olduğu gibi, çevredeki dokulara ve kan damarlarına travma derecesi, prosedürün sınırlamaktadır. “Piezo” teknolojisinin icadı tıp alanına birçok yeni uygulama getirdi. VASERlipo®, istenmeyen yağları seçici olarak parçalayan ve nazikçe ortadan kaldıran minimal invaziv bir liposuction tekniği kullanır.

“VASER” teknolojisinin yağlı dokuya olan özgünlüğü, çok az kan damarı travması ile daha güvenli bir liposuction sağlar. Bu nedenle, diğer liposuction prosedürlerine kıyasla daha büyük miktarda yağ emmek mümkündür.

VASER teknolojisi, yağ bölgelerini ultrason enerjisiyle işleme tabi tutarak ve ardından cildin altına yerleştirilen küçük bir tüp vasıtasıyla yağı nazikçe çıkararak etkileyici sonuçlar verebilir. Bu minimal invaziv işlem, vücuda nazik davranacak ve yüksek derecede etkili olacak şekilde tasarlanmıştır ve geleneksel liposuction prosedürlerine kıyasla daha az doku hasarı vererek hastalara istedikleri düzgün konturları kazandırır

Kısaca İşlem Adımları

1. Hedef bölgeye, bölgeyi uyuşturmak ve yerel kan damarlarını küçültmek için özel bir salin solüsyonu (şişirme sıvısı) enjekte edilir. Salin solüsyonu ayrıca geçici olarak hedef alanın hacmini genişleterek yağ hücrelerinin çıkarılmasını kolaylaştırır

2. Küçük problar daha sonra küçük kesikler yoluyla vücuda sokulur. Bu problar yüksek ultrason frekansında rezonansa sahiptirler, kavitasyon etkisiyle yağ hücrelerini sarsarken çevre dokuları sağlam bırakırlar

3. Gevşek yağ hücreleri şişme sıvısıyla karışır ve daha sonra negatif basınç ile aspire edecek ve çevredeki doku matrisinin korunmasına yardımcı olacak özel kanüller kullanılarak vücuttan alınır.

4. VASER teknolojisinin yüzeysel “S” modu, cilt altına ekstra enerji sağlar; böylece kollajen sentezini artırır ve sonunda daha iyi bir cilt örtüsü ve kontraktür elde edilir.

5. Ameliyattan sonra, hastalara maksimum cilt gerginliği ve düzgün sonuçları teşvik edecek bir iyileştirme rejimi reçete edilir. Doktorunuz, sonuçları iyileştirmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için masaj terapisi önerebilir

/ Uygulamalar

Tüm Vücut Şekillendirme

VASERlipo® yağı uzaklaştırıp cildi pürüzsüzleştirerek daha iyi görünmenize ve hissetmenize yardımcı olan, kişiye özel bir vücut şekillendirme yöntemidir. Bu minimal invaziv liposuction prosedürü, çevredeki dokular sağlam kalırken küçük veya büyük yağ bölgelerini seçici olarak parçalamak için ultrason dalgalarını kullanır.

Dr.Karaaltın’ın VASER debulkıng yöntemi

Bu prosedürde, yaşam tarzını değiştirmeye karar veren, ancak bariatrik cerrahi istemeyen aşırı kilolu hastalar için uygun bir başlangıç ​​yapmak amacıyla hacim azaltıcı VASER lipo uygulanmaktadır.

VASER Hı DEF®

Six-Pack’inizi ortaya çıkarın veya vücut geliştime kası oluşturun

dr. karaaltın

İleri seviyede beceriye sahip doktorlar VASERlipoyu başka bir seviyeye taşıyarak, kas gruplarının etrafındaki yağları temizleyip kasları daha rafine hale getiren gelişmiş bir şekillendirme tekniği olan VASER Hi Def.®’i geliştirdiler.

VASER lipo-abdominoplasti

Bir karın ameliyatını daha sofistike hale getirmek için, ameliyata ilave bir prosedür olarak bu yöntem, karın yan duvarlarına ve bel simidine rafine bir şekil verilmesini sağlar.

VASER destekli BBL (Brezilya Tipi Popo Kaldırma)

“VASERlipo şekillendirme” yöntemi ile kalça bölgesinde muhteşem estetik sonuçlar elde etmek mümkündür.

/ Vaser Liposuction ile ilgili merak ettikleriniz

Vaser liposuction tekniği, tipik liposuction tedavilerinin rahatsızlığı ve uzun iyileşme süreleri olmadan tek bir prosedürde göz alıcı sonuçlar üreten hassas, minimal invaziv bir liposuction teknolojisi kullanır.

Vaser Liposuction nedir?

Vaser liposuction istenmeyen yağların tedavisinde, hücreleri diğer dokulardan ayırmak için ultrason enerjisinin kullanıldığı, basit, minimal invaziv bir liposuction işlemidir. Bu şekilde bu hücreler küçük bir tüp aracılığı ile vücuttan uzaklaştırılırlar. Kilo artışı ile mücadele ettiyseniz, egzersiz ve diyet ile istediğiniz dramatik dönüşümü elde edemediyseniz, vaser liposuction size yardım edebilir.

Vaser liposuction nasıl uygulanır?

Vaser liposuction istenmeyen yağları seçici bir şekilde parçalar ve nazikçe vücuttan uzaklaştırır. Bu prosedür, yağ alanlarını ultrason enerjisiyle tedavi ederek, ardından cildin altına yerleştirilen küçük bir tüp vasıtasıyla hafifçe uzaklaştırarak etkileyici sonuçlar doğurabilir. Bu minimal invaziv süreç, vücuda nazik davranacak şekilde tasarlanmıştır ve hastalara, geleneksel liposuction prosedürlerinden daha az doku hasarı ile düzgün konturlar kazandırır.

Vaser liposuction, bir cerrahın muayenehanesinde, hastanede veya poliklinik merkezinde genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Tedavi edilen alanların sayısına bağlı olarak, işlem bir saat veya daha fazla devam edebilir.

Vaser liposuction neler yapabilir?

Vaser liposuction prosedürü doku seçicidir, diğer dokuları hasardan korumakla birlikte yağ hedefleme özelliğine sahiptir. Yağın büyük bölümünü elimine edecek kadar güçlüdür, diğer taraftan boyun ve kollar gibi narin bölgelerin tedavisi için yeterince naziktir. Tedavi edilen alanlarda düzgün sonuçlar elde edildiği, cildi pürüzsüzleştirdiği ve vücut hattını güzelleştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır.

Öyleyse vaser liposuction’ın avantajları nelerdir?

* Lokal veya genel anestezi veya sedasyonla yapılabilir
* Tek işlem ile hızlı iyileşme süresi
* Geleneksel liposuction’a göre geliştirilmiş vücut şekillendirme
* Vücutta bulunan büyük miktarlardaki yağı kolayca uzaklaştırır
* Boyun ve kol gibi hassas bölgelerde bile pürüzsüz cilt
* Daha az travma ve bölgede daha hızlı iyileşme süresi
* İşlem süresi daha kısadır.

Vaser liposuction ile hangi bölgeler tedavi edilebilir?

* Yüz, boyun, çene
* Kol üst kısımları
* Göğüsler
* Karın, bel, gövde, sırt
* Kalça, dış uyluk, iç uyluk, dizler, baldırlar, bilekler

Vaser liposuction için uygun bir aday mısınız?

Bazı vücut bölgelerinin egzersiz ve diyete direnci sizi usandırdıysa, vaser liposuction çözüm olabilir. Eğer sağlıklıysanız ve inatçı yağ depolarını kaybetmeniz için hızlı, minimal invaziv bir yöntem bulmak istiyorsanız, vaser liposuction işlemi aradığınız cevap olabilir.

Çıkarılabilen yağ miktarı ile ilgili sınırlamalar olmasına rağmen, doktorunuz sizi şekillendirme için potansiyel bölgeler, beklenen sonuçlar ve iyileşme süreci hakkında bilgilendirerek kararınız konusunda size yardımcı olabilir.

Vücudunuz ile ilgili nasıl hissediyorsunuz?

Aşağıdaki durumlardan bir veya daha fazlası sizin için geçerliyse, vaser liposuction için iyi bir adaysınız demektir:

* Ne yaparsanız yapın egzersiz ve diyete yanıt vermeyen yağlı bölgelere sahipseniz
* Başta kalçalarınız ve karnınız olmak üzere vücut orantınızdan memnun değilseniz
* Olabildiğince erken bir şekilde günlük yaşantınıza dönmek istiyorsanız

Vaser liposuction ile ilgili detaylara kim karar veriyor?

Siz ve doktorunuz ameliyatınızın tüm detaylarını karşılıklı tartışacak ve birlikte karar vereceksiniz. Hangi alanlardaki yağları azaltmak istediğinizi doktorunuzla kararlaştırabilir, vücut görünümünüzle ilgili arzularınızı doğrudan doktorunuzla paylaşabilirsiniz; ayrıca doktorunuz liposuction ile ilgili objektif fikirlerini paylaşacaktır. Bu, mutluluğunuz ve sağlığınızın öncelikli olduğu interaktif bir süreçtir.
Çıkarılabilen yağ miktarı ile ilgili sınırlamalar olmasına rağmen, doktorunuz sizi şekillendirme için potansiyel bölgeler, beklenen sonuçlar ve iyileşme süreci hakkında bilgilendirerek kararınız konusunda size yardımcı olabilir.

Vaser liposuction sonrası iyileşme süreci nasıl olacak?

İşlemden birkaç saat sonra hastaneden ayrılabilirsiniz, ancak genellikle bir gece kalmanızı öneririz. Taburcu olduktan sonra doktorumuz size talimatlar verecektir. Takip işlemi sırasında doktor, ülkenize dönmeden önce en az iki görüşme yapacaktır.

Kararınızı verdiniz ancak nasıl harekete geçeceksiniz?

Talebinizi bize buradan göndererek kolayca iletebilirsiniz. Hasta danışmanlarımız size 24 saat içinde geri dönerek, talep ettiğiniz estetik cerrahi işlemi hakkında bir teklif ve ayrıntılı bilgileri sunacaktır.