Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Kaşlar, pozisyonu ve şekli itibariyle gözlerle birlikte yüze anlam katan yapıların başında gelmektedir. Yerçekimi, yaşlanma, kilo alıp verme ya da genetik özelliklere bağlı dokularda oluşan gevşeme gibi farklı etkenler kaşların yapısının değişmesine sebep olur ve bu değişiklikler doğrudan yüzümüzün ifadesini etkiler. Kaş şeklimiz bize sinirli, yorgun, mutlu, üzgün, şaşkın ifadeler kazandırabilir. Öte yandan kaş, göz ve burun bölgeleri arasındaki uyumsuzluk estetik açıdan eksiklikler oluşturabilir.

Kaş kaldırma ameliyatı ile çeşitli sebeplerden sarkan, sert bir ifade oluşturan, doğuştan aşağıda olan veya gözleri perdeleyen kaşlar revize edilerek yüze canlı bir ifade kazandırılır. Genç ve orta yaş grubu hastalar için kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli olabilirken, ilerleyen yaşlarda kaş kaldırma işlemi göz kapağı estetiği, üst yüz germe, orta yüz germe ve alın germe işlemleri ile birlikte uygulanabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Kaş kaldırma ameliyatı hastane koşullarında, genel anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Operasyon ortalama 1-2 saat sürmektedir. Kaş kaldırma ameliyatlarında kalıcılık ve iz kalmaması gibi avantajlarından ötürü çoğunlukla endoskopik yöntem tercih edilmektedir. Bununla birlikte askı yöntemi ile de kaş kaldırma ameliyatları gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyatta hangi tekniğin kullanılacağı hastanın durumuna göre doktor tarafından karar verilmektedir

Kaş Kaldırma Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Kaş kaldırma, hem erkek hem de bayan hastaların tercih ettiği estetik cerrahi işlemlerinden bir tanesidir.

Kaş kaldırma ameliyatı, hastane koşullarında anestezi altında gerçekleştirilen estetik cerrahi bir işlem olduğu için hastaların sağlık durumunun bu ameliyat için uygun olması gerekmektedir. Bu nedenle kaş kaldırma ameliyatı için aday hastalar muayene edilir ve ameliyat öncesi kan tahlilleri yapılır.

Hamile ve bebek emziren bayanların yanı sıra alerjik bünyeye sahip adaylar için kaş kaldırma ameliyatı sakıncalıdır.

İyileşme Süreci

Hastalar uygulanacak işleme göre aynı gün veya ertesi gün taburcu edilebilmektedir. Ameliyat sonrası 2-3 gün boyunca işlem yapılan bölgede morluk ve şişlik görülebilir. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde kanama olasılığı hemen hemen hiç yoktur. Doktor onayı çerçevesinde taburcu olduktan 2 gün sonra banyo yapabilir, 3 gün sonra da işinize geri dönebilirsiniz.

Bilgi Formu

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.