Meme Dikleştirme

Kadınların sosyal hayat içerisinde en büyük sorun yaşadıkları bölgeler arasında göğüsleri gelmektedir. İlerleyen yaşlarda yer çekiminin etkisi, aşırı kilo alıp verme, doğum ve emzirme ya da yanlış iç çamaşırı kullanma gibi sebeplerle ya da genetik yapı gereği göğüsler eski diri ve dik görünümünü kaybederler

Yapısı gereği içerisinde kas bulunmaması sebebiyle doğal bir süreç olarak kabul edilen bu durum ilerleyen vakalarda hastaların sosyal hayattan kopmalarına kadar sebebiyet verebilir.

Cerrahi müdahaleler ile bu sorunu ortadan kaldırmak ise mümkündür.Ayrıca hem göğüs ölçülerinde değişiklik hem de sarkıklık sorununu tek ameliyatta çözümlemek de mümkündür.

Doğru ameliyat planlaması nasıl yapılır?

Hasta ve doktorun biraraya gelerek mevcut sorunu tahlil etmesinin ardından, hatanın beden ölçülerine uygun olan bir planlama yapmak gerekir. Doğal görünüme ve ya istenilen ölçülere sahip bir meme estetiği için doğru planlama olmazsa olmazdır.

Göğüslerin büyüklüğü, ikisi arasındaki mesafe farkı, sarkma derecesi gibi farklı değerler göz önüne alınarak hastanın uygun örneklerle ameliyat sonrası beklentisi netleştirilmelidir.

Ameliyata Karar Verme

Eğer göğüslerinizdeki sorun hafif bir dereceye sahipse meme ucundan çember şeklinde açılan bir kesi ile ameliyat gerçekleştirilmektedir. Fazla doku bu ufak kesiden çıkartılarak istenilen görüntüye sahip olmanız amaçlanır

Göğüslerinizde ki sarkma sorunu orta ve ileri düzeyde ise kesi hem meme ucunda çember olarak hem de meme ucundan göğüs altına uzanan bir kesi olarak planlanır. Bu sayede doku ve fazlalıklar çıkartılarak göğüslerinizin eski dik ve doğal haline gelmesi amaçlanır.

Eğer göğüslerinizde büyültme ameliyatı da olmak istiyorsanız aynı anda silikonlar kullanılarak istenilen ölçülere getirilmesi sağlanır.

Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır?

Ameliyat sonrası izler kişiden kişiye değişmektedir. Hastanın yaşı, genetik yapısı, cildinin özellikleri kalıcı izlerin durumunu da belirlemektedir. Yaklaşık 6 ay içerisinde izler hastanın teninin rengine dönecektir. İstenilen göğüs formunu kazanmak ise yine bu kadar zaman alacaktır.

Hastalar genellike bir gece hastanede kaldıktan sonra taburcu olmakta ve 3 ila 4 gün içerisinde de iş hayatına dönebilmektedir. Yaklaşık 2 saat süren operasyonun ardından ilk bir ay sporcu südyeni kullanılmalı ve fitness gibi ağır sporlara bir ila iki ay içerisinde başlanmalı.

Göğüs Dikleştirme

Bilgi Formu

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.