Bacak Estetiği

Bacaklar, özellikle bayanlarda, vücudun estetik güzelliğini tamamlayan ve özgüveni arttıran önemli bir unsurdur. Bu nedenle bacaklardaki orantısızlık ve çarpıklık gibi şekil bozuklukları kişilerin sosyal yaşantılarını etkilemektedir.

Dış görünümüne özen gösteren, bakımlı erkeklerde ve bayanlarda estetik kaygının en fazla ortaya çıktığı alanların başında bacak bölgelerindeki şekil bozuklukları gelmektedir. Erkekler bacak bölgesinde kaslı bir görünüme sahip olmayı isterken, bayanlar estetik açıdan simetrik ve düzgün bacaklara sahip olmayı arzularlar. Günümüzde uygulanan estetik cerrahi yöntemleriyle bacak bölgelerindeki ince/kalın yapı veya çarpık bacak gibi şekil bozuklukları başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir.

Kimler Bacak Estetiği Yaptırabilir?

Bacak estetiği, bacaklardaki deformasyonun, diğer bir ifadeyle şekil bozukluğunun, giderilmesini amaçlayan estetik tedavi yöntemlerindir. Bacak bölgesinde görülen başlıca şekil bozuklukları; ince bacak, kalın bacak, parantez bacak, X bacak, asimetrik bacak ve dalgalı bacak şeklinde ifade edilebilir. Bu şekil bozukluklarına sahip erkek ve bayan hastalar, bacak estetiği yöntemleriyle arzu ettikleri görünüme kavuşmaktadır.

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak, alt bacak olarak tabir edilen dizin alt kısmı ile topuk kısmı arasında yer alan bölgedeki aralıklı, çarpık görüntü şeklinde tanımlanabilir. Çarpık bacak düzeltme ameliyatı üç şekilde gerçekleştirilebilir. Yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu veya silikon yerleştirme şeklinde yapılan çarpık bacak ameliyatlarından en uygun yöntem hastanın bacak yapısı ve görünümüne göre belirlenip uygulanmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu ile Çarpık Bacak Ameliyatı

Hastaların kendi vücudundan alınan yağlar, bacaklarda orantısız görünüm oluşturan bölgelere enjekte edilerek gerçekleştirilir. Karın, bel ve diz bölgeleri yağ birikimine bağlı şekil bozukluğunun en sık görüldüğü yerlerdir. Bu bölgelerden alınan yağlar işlemden geçirilerek bacaklarda hacim eksikliği olan bölgelere enjekte edilerek orantılı düzgün bir görüntü elde edilir. Yağ enjeksiyon işlemi hastane şartlarında, lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat süresi yaklaşık olarak 1,5-2 saattir.

İyileşme Süreci: Hastalar yağ enjeksiyonu ile çarpık bacak ameliyatı olduktan sonra aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir. Ameliyat sonrası hastalar, yaklaşık 10 gün süreyle topuklu ayakkabı veya topuklu terlik giymeli, 15 gün süreyle de kompresyon çorabı kullanmalıdır. Yağ enjeksiyonu ile çarpık bacak ameliyatından sonra 2 ay boyunca egzersiz veya spor aktiviteleri yapılmaması gerekmektedir.

Silikon Yerleştirme ile Çarpık Bacak Ameliyatı

Silikon yerleştirme ile çarpık bacak ameliyatı, meme büyütme ameliyatında olduğu gibi çarpık ve ince bacak estetiğinde sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisidir. Silikon ile bacak estetiği ameliyatı; spinal (belden aşağı uyuşturma yöntemi), lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Ameliyat sırasında baldır ve üst bacağın birleştiği bölgeden yatay bir kesi açılarak silikonlar uygun boyutta yağ dokularının arasına yerleştirilir. Yapılacak olan gizli dikişlerle ameliyat sonrası bacak bölgesinde herhangi bir iz kalmaması sağlanır. Silikon yerleştirme ameliyatı yaklaşık 1-1,5 saat süren basit bir işlemdir. Ameliyat sonrası hastalar aynı gün taburcu edilir. Silikon yerleştirme ile çarpık bacak ameliyatının en büyük avantajı kalıcı bir işlem olmasıdır.

İyileşme süreci: yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilen ameliyata benzer şekilde hastalar 10 gün süreyle topuklu ayakkabı veya topuklu terlikle gezmesi gerekmektedir. Ameliyat sonrası 15 gün boyunca kompresyon çorabı giyilir. Hastalar 1 hafta dinlendikten sonra tekrar işbaşı yapabilir fakat ameliyat sonrası 2 ay boyunca egzersiz veya spor aktiviteleri yapmaktan kaçınmaları gerekmektedir.

Dolgu Enjeksiyonu ile Çarpık Bacak Ameliyatı

Dolgu enjeksiyonu ile çarpık bacak ameliyatı, hazır dolgu maddelerinin şekil bozukluğu olan alt bacak bölgesine enjeksiyonu ile gerçekleştirilir. Böylelikle bacağın ve vücudun diğer bölümleriyle orantılı hale gelmesi sağlanır. İşlem ameliyatsız gerçekleştirildiği için iyileşme için belirli süre beklemeye gerek yoktur. Hastalar aynı gün taburcu edilir ve günlük hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

Her dolgu maddesinin ortalama bir kalıcılık süresi vardır ve bu süre maddenin türüne göre 2-5 yıl arasında değişmektedir. Dolgu maddesinin en büyük dezavantajı, kalıcı bir tedavi yöntemi olmamasıdır.

Çarpık Bacak Estetiği Fiyatları

Çarpık bacak estetiği ameliyatları yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu veya silikon yerleştirme olmak üzere üç farklı şekilde uygulanmaktadır. Hastaların ameliyat sonrası beklentilerine en uygun tedavi yöntemi doktor muayenesi sonrasında belirlenecektir. Bu nedenle çarpık bacak estetiği fiyatları ile ilgili en kesin ve net bilgi doktor muayenesi sonrası hazırlanacak tedavi planına göre hastalara aktarılacaktır.

Randevu ve detaylı bilgi için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi Formu

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.