Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Hakkında Merak ettikleriniz

Bölgesel yağlanmalar zaman zaman yapılan diyetlere ve spora inatla gitmezler. Bel, karın, kalça, kol ve bacaklarda bölgesel olarak gerçekleşen yağlanmalar için kimi zaman müdahale etmek gerekir.

Liposuctiona yönlenen bu bölgesel yağlanma sahipleri son dönemde memnuniyetle sonuçlandırdıkları Vaser Liposuction ile sağlığına ve istedikleri görüntüye sahip oluyor.

Vaser Liposuction Nedir?

Günümüzde en sık yapılan estetik operasyonlardan biri olan liposuction veya yağ alma işleminde ultrasound teknolojisi kullanımı hızla artmaktadır.

Vaser liposelection olarak da bilinen bu yöntemde amaç; yağ dokusuna özel ses dalgaları kullanılarak yağ hücrelerinin alınmasıdır.

Vaser Lipo yönteminde ses dalgaları sadece yağ hücrelerini hedef alır. Sıvılaştırılan bu hücreler operasyon esnasında ince kanüller ile çekilir..

Vaser Liposuction ile Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vaser Lipo istenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine yapılabilir. Türkiye’de kadınların genetik olarak yoğun yağlandığı boyun, gıdı bölgesi dâhil; kalçalar, bacaklar, kollar, göbek, sırt gibi bölgeler için rahatlıkla uygulanabilir.

Vaser Liposection Erkekler için de uygun mudur?

Vaser Lipo kadınlar tarafından çok daha fazla tercih edilse de, erkekler tarafından da sıklıkla kullanılır. Üstelik erkekler arasında kullanımı, her geçen gün artmaktadır. Erkeklerin, bel çevresinde biriken yağlanma bu yöntem sayesinde kolayca yok edilir. Kadınlardan farklı olarak erkeklerde önemli bir sorun olan jinekomasti yani erkekte meme büyümesi probleminin çözümünde oldukça etkilidir. Vaser liposuction izsiz, neredeyse ağrısız bir şekilde erkekte meme büyümesi sorununu başarıyla tedavi eder. Ayrıca erkeklerde bu yöntemle karın bölgesinde six pack olarak bilinen baklava dilimli karın kasları oluşturulur.

Vaser Liposuctionun Avantajları Nelerdir?

Vaser Liposuction ile Yağ Aldırma Sonrası İyileşme Süreci

İşlem ortalama bölgeye göre değişmekle birlikte bir bölge için bir saat sürmektedir. Kişinin genel haline göre aynı gün hastaneden ayrılmasında sakınca yoktur. Genellikle ağrı ve şişlik gözükmez. Spor ve ağır egzersizlerden kaçınmak gerekir. Özellikle alkol ve sigaradan uzak durmalı. 3-4 hafta kadar spor yapmaktan kaçmalı ve ilk ay sadece yürüyüş yapmalı.

Bilgi Formu

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.