Biyografi

/ Biyografi

Hakkında

Dr.Karaaltin 1972 yılında Irak’ın Kerkük kentinde doğdu. Henüz 6 yaşındayken ailesi Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. 1976-1988 yılları arasında ilk ve orta öğrenimini Indiana West Lafayette ve Los Angeles Orange kasabasında tamamladı.

1990-2014 yılları arasında Dr. Karaaltın İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin İngilizce bölümünden tıp doktoru diplomasını aldı. Daha sonra, tıpta uzmanlık için girilen TUS sınavında 25.000 doktor arasında 12. oldu. Hacettepe Üniversitesi, Ankara’daki 6 yıllık eğitim sonrasında Türkiye Plastik Rekonstrüktif & Estetik Cerrahi Uzmanlığına sahip oldu.
2012’de Avrupa Plastik Cerrahi Topluluğunun tüm sınavlarını ve yeterlilik koşullarını tamamlayan Dr. Karaaltin, Avrupa Plastik Rekonstrüktif & Estetik Cerrahi Konseyinin (E.B.O.P.R.A.S) üyeliğine kabul edildi.

Dr.Karaaltın Bezmialem ve Acıbadem Üniversitesinde Öğretim Üyeliği yaptı ve tıp alanında drs vererek bir çok hekim yetiştirmiştir.Ayrıca plastik cerrahi dalında bir çok asistan yetiştirerek, tıp bilim dünyasına bir çok yetenekli plastik cerrahi, ortopedi ve el cerrahisi uzmanı yetiştirmiştir.

Dr. Karaaltın, ISAPS üyesidir (Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Topluluğu) ve dünyanın her yerinde gerçekleştirdiği kozmetik işlemler için ISAPS sigortası sunmaktadır.

Başarıları

Bilinen başarıları arasında mikrovasküler serbest flepler, sinir transferleri, brakial sinir paralizi ve doku transferi yer almaktadır. Dr. Karaaltın yüz felci tedavisinde inovatif bir teknik olan ayaktan elde edilen kas transferi tekniğini geliştirmiş ve popüler hale getirmiştir.

Dünyada üçüncü “Tam Yüz Naklini” ve dünyadaki ilk “Dört Ekstremite Nakli” girişimini gerçekleştiren “Hacettepe Ekibinin” üyelerinden birisidir.

Güncel Çalışmaları

Son 5 yıl da, Dr. Karaaltın Hücressel Tedavi ve Rejeneratif Tıp alanlarında etkin ve dünyaca ilgi çeken faaliyet ve tedavi yöntemleri geliştirmiştir. Diabetik yaralar, ileri derece yanık olguları, Hücre spreyi ve meme rekonstrüksiyonunda yüzlerce hastayı tedavi etmiştir. Yüz gençleştirme ile anti-aging için, olağanüstü bir yöntem olan hücresel tedavinin kullanıldığı “Four Corner Concept” geliştirdi.

MIAMI, Ocak. 18, 2018 — Global Kök Hücre Grup CEO’su Benito Novas, Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahı ve el cerrahisi, baş ve yüz-çene cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ı (Avrupa Konseyi Sertifikalı) GCSG Danışma Kurulu Fakültesine önerdi.

Hali hazırda, Lenfödem tedavisinde “mikrovasküler lenf nodu” transferinde yeni konseptlerin geliştirilmesi için çalışmaktadır.

Burun Estetiği ameliyatlarında, simülasyonun ötesinde 3D teknolojisini kullanarak oldukça doğal ve optimal estetik çizgilere sahip burunlar elde edilmektedir.

Uluslararası Çalışmaları

Ingilteredeki bir çok hastaya en popular operasyon olan Brezilya Tipi Popo Kaldırma (BBL) ve “V.A.S.E.R. Karıné Germe” operaasyonları gerçekleştirmektedirler.

Dr. Adnan Erdem ile birlikte “Saç kaybında” algoritmik ve sistematik olarak geliştirilen yeni yaklaşım ile “Pixelence İstanbul”u kurdu.

Son olarak, Dr. Karaaltın, dünyada ilk kez “Davinci Robot Teknolojisi” ile izsiz meme büyütme operasyonunu gerçekleştirmektedir.

brazilian butt lift