Meme Estetiği

/ Meme Estetiğinde İnovasyon - The Twirl Internal Bra

Göğsün ideal şekli

Dişi cinselliğinin tipik simgesi olan göğüsler zamanın başlangıcından beri büyülemeye ve şaşırtmaya devam ediyor; göğüslerin emzirme organı olduğuna dair biyolojik gerçek ve annelikle birlikte dramatik bir şekilde değiştikleri gerçeğinden Roma heykellerindeki artistik şekile bağlı tarihsel algıya kadar.

Şekil 1Meme ucu memenin üstünde, üst kısmın 60% ve alt kısmın 40% oranında olduğu noktada bulunmalı (şekil 1) ve göğüsler hafif düşük pozisyonda olmalıdırlar.

Göğüslerin ideal estetik şekli aslında estetik cerrahi alanında tartışmalı bir konudur. Her ne kadar estetik normlar kültürden kültüre değişse de görünen o ki dünya genelinde göğüslerin ideal şekli ile ilgili ortak bir kanı mevcuttur. Dünya genelinde estetik cerrahlar tarafından yapılan anket çalışmalarına göre optimum göğüs şekli, aynı eliptik zemini paylaşan iki yarım paraboloitten oluşan, göğsün üst ve alt yarımlarının hayali bir düzlemde bulunduğu kompleks paraboloid yapılar olarak tanımlanmaktadır. Meme ucu memenin üstünde, üst kısmın 60% ve alt kısmın 40% oranında olduğu noktada bulunmalı (şekil 1) ve göğüsler hafif düşük pozisyonda olmalıdırlar.

Dr.Karaaltın Tarafından Estetik Göğüs Cerrahisinde Uygulanan Dönen İnternal Sütyen

Bu yeni yöntem meme küçültme ve estetik meme kaldırma operasyonlarında uygulanabilmektedir. Optimum estetik sonuç ile birlikte göğüslerde sağlam ve doğal bir kontür sağlar.

Şekil 2özel bir dikiş tekniği uygulanarak, şekil verilen memenin alk kısmı askı kirişi veya “Hamak” olarak göğüs duvarı üzerine dayanıklı bir pozisyonda bağlanır ve böylece bir ``İç Sütyen`` mekanizması oluşturulur. (şekil 2)

Yöntem meme dokusuna şekil verilmesi ve belli bir vaskuler yapıda hazırlanmasına dayanmkatadır. Meme dokusu bu özel vaskulatür üzerinde serbest bırakılır ve sonra döngül bir nokta üzerinden “Kıvrım” oluşturacak şekilde döndürülür. Bu manevra meme tümseğine istenen en yüksek projeksiyonu verir. Sonrasında özel bir dikiş tekniği uygulanarak, şekil verilen memenin alk kısmı askı kirişi veya “Hamak” olarak göğüs duvarı üzerine dayanıklı bir pozisyonda bağlanır ve böylece bir internal sütyen mekanizması oluşturulur (şekil 2).

Nihayetinde her iki tekniğin kombinasyonu ile üst kısmın dolgunluğu sağlanmış olur – ki bunu diğer meme cerrahisi yöntemlerinde elde etmek zordur. Ayrıca ideal oran olan 40/60 (üst ve alt meme kısımları) elde edilmiş olur.

Sizin için
neler yapabileceğimizi
öğrenmek için
bize ulaşabilirsiniz.

Ofis

Bayıldım cad. Vişnezade mah. No:14/16 Balıklı Apt. Kat:1 Daire:3 Beşiktaş, İstanbul

Genel Talepler

dr@drkaraaltin.com

Bizi arayın!

+90 (212) 325 4242

brazilian butt lift