/ hasta hikayeleri

Corina Aida -Yüz Tümörü Ameliyatı-

Corina’nın hikayesi öylesine bir hikaye ki; Hiç beklemediğimiz olaylar en az beklediğimiz zamanlarda başımıza gelir ve o an için ne kadar dramatik olsalar da sonrasında hayırlı bir başlangıca sebep olabilirler…

Corina Aida yüzündeki şişkin bir kistin alınması için yüz estetiği amaçlı bir plastik cerrahi ameliyat için, 2015 yılının Şubat ayında İstanbul’ a gelmiştir. Fakat yüzündeki şişliğin estetik kaygının ötesinde bir problem olduğu anlaşılmış ve tümör teşhisi konulmuştur. Kendisi yine kendi deyimiyle, Romanya’da yaşayan, normal bir hayata sahip, normal hayalleri olan normal bir insandır.

Corina başına gelenleri şöyle anlattı:

Dr. Mehmet bana göre en iyi cerrah. Bana en başından beri her şeyi anlattı ve ona karşı sonsuz bir güven duydum. Bana göre başarının sırrı burada. Doktoruna güven her şey demek.

Corina Aida

‘’Merhaba, benim adım Corina. Öyle bir hikayem var ki, eminim kimse deneyimlemek istemez. Herkes böyle bir şey başına geldiğinde ‘niye ben’ diye sorar, ama ben asla sormadım. Duruma iyi yönden bakmak istedim ve sonunda da bu problemden kurtuldum.
Yüzümde bir kist olduğu için zannediyordum ki basit bir estetik ameliyat olacağım. Buna istinaden internette araştırma yapmaya başlamıştım. Almanca bildiğimden dolayı Almanya veya Avusturya’ya gitmeyi düşündüm. Araştırmalarımı yaparken Dr. Mehmet hocaya ulaştım ve içimdeki bir his bu hocaya ve İstanbul’a gitmemi söyledi, ben de içimdeki sesi dinledim. Dr. Mehmet’e ve onun ameliyat yaptığı hastanede karar kılmam kaderimin değiştiği andı. Onu seçmiştim. Nasıl bir sağlık problemi ile karşı karşıya olduğumdan en ufak bir fikrim yoktu. Yüzümdeki yumrunun bir tümör olduğunu asla bilmiyordum. Bana sadece yüzümün estetiğini bozan bir kist gibi geliyordu ve onu aldırmak istiyordum. Her zaman görünümüme çok dikkat etmiş ve önemsemişimdir. Bu sefer de durum benim için bundan ibaretti.
Yüzümdeki yumru, gerçekten haberim olmadığı için, bana göre önemsiz bir problemdi. Dr. Mehmet Veli Karaaltın harika İngilizce konuşuyordu. İlk kliniğine onunla tanışmaya gittiğimde, hastaları ile mesafeli, son derece ciddi ve soğuk bir klasik doktor yerine son derece nazik ve centilmen bir insan gördüm. Bana inanılmaz iyi yaklaştı ve benimle sanki yıllardır beni tanıyormuşçasına içten konuştu. Kontrollerinden sonra bana her şeyi en detayına varıncaya kadar izah etti. O an zaten anladım ki onu seçmekle çok iyi bir karar vermiştim.

Hastanede 4-5 gün kaldım. Dr. Mehmet bana göre en iyi cerrah. Bana en başından beri her şeyi anlattı ve ona karşı sonsuz bir güven duydum.
Hasta ve doktoru arasındaki ilişkinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Bana göre başarının sırrı burada. Doktoruna güven her şey demek.
Ülkemde bir restoran işletmekteyim. Kişilik olarak da son derece pozitif bir insanım. İnancıma göre pozitif kişiliğimin de iyileşmemde çok büyük etkisi oldu. Aileme gelince, 100 yıldır evliyim😊😊😊 harikulade iki evladım var. Biri kız biri erkek. Kızım Türkiye’nin önde gelen televizyon kanallarından biri olan Kanal D ile görüşüyor, kendisi televizyoncu. Oğlum ise; o benim aşkım ve şans meleğim.

Daha sonra, yüz germe ameliyatı olmak istedim ama Dr. Karaaltın daha henüz buna ihtiyacım olmadığını söyledi. Ona son derece inanıyor ve güveniyorum, benim hayatımı kurtardı. Oğluma göre ilerde en seksi büyükanne olacağım. Yaşım henüz 47 ve bundan dolayı da gurur duyuyorum. Tüm kadınlara tavsiyem şu ki; Her Zaman Seksi ve Güçlü Olun