/ hasta hikayeleri

Elaine Deaby -Yüz Germe- Operasyondan sonraki 5. gün

Türkiye’de ameliyat olmayı düşünen herkese bu ülkeyi ve doktorum ile ekibini şiddetle tavsiye ederim. Harikalar.

Elaine Deaby

“Ben 65 yaşındayım ve İngiltere’de yaşıyorum. Babam Jamaikalı, annem Yahudi kızı. Evlendikleri zamanda pek kolay kabul edilmeyen bir birleşmeymiş onların hikayesi ama başarmışlar ve bu güzel rengimle ben doğmuşum😊 Çikolatalı kahve… Londra’da yaşıyorum ve çoktan da emekli oldum. Kariyerimin ilk 3 yılında orduda görev aldım. Daha sonra ilaç firmasında çalıştım, taki emekli olana kadar. 3 orta yaş çocuğum var. Annemi 1980, babamı 2010 yılında ve iki kız kardeşimi; yani tüm ailemi kanserden kaybettim.

Bu sebeple kanser aile genetiğimde olan bir rahatsızlıktı. Sürekli ben de kontrollere gidiyordum. Son smear testim pozitif çıktığında doktor bana 15 dakika sürecek bir operasyon olacak derken 1,5 saat sürdü ameliyatım ama bu illeti yok ettim… Riskim yüksekti, bu riski aldım ve şeytanı yendim.

2012 yılında, bir estetik operasyon geçirdim. Yüzümün biraz kalkmasını, daha taze ve genç bir görünüme sahip olmayı istiyordum. Fakat yüz germe ameliyatlarındaki doktorların en büyük; kulakların yüze yapışması oluyor bu yüzden iyi doktor seçmek çok önemli. Bende de bu hata oldu. Zaman geçtikçe kulağım yüzümün daha da aşağısına inmeye başladı kulak memesi iyice sarktı. Bu sebeple tekrar ameliyat olmaya karar verdim ve kanser olduğumda bana yarım eden Euromedical Tours’un sahibi Zahid bey, bana Türkiye de çalıştığı ve referans verdiği tek doktor Dr. Mehmet Veli Karaaltın ile tanıştım. Kendisinden Londra’da randevu aldım. Auramız son derece tuttu. Bana tüm operasyonu en ince detayına kadar izah etti ve ona son derece güvendim. Derhal ameliyat günü alıp Türkiye’ ye uçtum.

İlk başta amacım sadece yüzümün yanına yapışmış ve uzamış olan kulak mememin yüzümden ayrılması idi fakat doktorum yarım yüz ve boyun germe önerdi. Operasyondan sonra beni son derece büyük bir sürpriz bekliyordu. Doktor benden hiçbir karşılık beklemeden sırf benim mutluluğum ve yapılan operasyondan yüzde yüz tatmin sağlamam için tam yüz germe yapmıştı. Şu an ameliyatın 5. Günü. Öyle bir büyük ağrım falan yok. Her geçen gün de hızlı iyileşiyor. Doktorun ekibi son derece iyiler. Sanki hepsi kocaman bir aile. Bana son derece iyi baktılar. Kesinlikle ileride daha başka operasyonlar için geri geleceğim.

2003 yılında, ortağımı yangın da kaybettim. Kendisi yangından küçük bir çocuğu kurtarırken can verdi. Kraliçe onu İngiltere’de en büyük madalya olan George Cross ile onurlandırdı. O bir kahramandı. Sonrasında ailemi kaybettim kanser yüzünden. Artık bana kalan tek kendim idi. Bu yüzden artık kendim için bir şeyler yapmak ve kalan hayatımı en iyi şekilde yaşamak istiyorum.

Aile…… aile……aile…… ve günün sonunda kendi hayatını bir türlü yaşayamıyorsun. Artık çocuklarım büyüdü ve hayatım benim ellerimde. Herkese Türkiye’ye gelmesini tavsiye ederim. Hastaneler, tıbbi tedavi ve doktorlar resmen bir sanat eseri gibi çalışıyorlar. Ameliyatların sonucu son derece başaralı. İngiltere’den kesinlikle daha iyi. Londra’daki hastaneler İstanbul’daki gibi asla değiller. Türkiye’de hastaneler beş yıldızlı otel, penthouse gibi oldukça hasta konforu odaklı. Aynı zamanda İstanbul, deneyimlemeniz geren muhteşem bir şehir.

Dr. Mehmet Veli Karaaltın ve onun inanılmaz ekibine sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Onlarla tanıştığım için son derece şanslıyım ve Türkiye de ameliyat olmayı düşünen herkese bu ülkeyi ve doktorum ile ekibini şiddetle tavsiye ederim. Harikalar.”