/ hasta hikayeleri

Elif Arkan – Liposuction ve Burun Ucu Estetiği

Elif Arkan, 48 yaşında İstanbul’da yaşamakta olan ünlü bir ekonomist ve 21 yaşında üniversiteye giden yakışıklı bir oğlan annesi.

Yoğun iş programı ve kişisel alışkanlıklarından dolayı spor yapmaya fırsat bulamamış olması onun en büyük problemlerinden biri. Çok fazla veya sıklıkla yemek yememesine rağmen genç kızlığından beri bel ve karın bölgesinde yağlanmadan sürekli şikayetçi olmuştur. Taşıkardi rahatsızlığından dolayı her türlü ameliyattan çekinen Elif, 50 yaşına yaklaşmanın verdiği psikoloji ile artık estetik cerrahinin kapısını çalmaya karar verir.

Bundan sonrası Elif’in anlatımı ile şöyle;

Hocama ve ekibine sonsuz güveniyorum. Ona ve harika ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Elif Arkan

“Merhaba, Ben Elif Arkan. 1970 İstanbul doğumluyum. Gençliğim İstanbul’un en gözde caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde geçti. O zamanlardan iş hayatı sürecim başlayana kadar caddede her gün kilometrelerce yürüyüş yapardım. Ne zamanki çalışma hayatım ve evliliğim bana ait tüm özel zamanı benden aldı; işte o zaman ne spor yapabildim ne de yürümeye fırsatım oldu. Bunun akabinde zaten hipoglisemim başladı. Ne aşırı miktarda yedim ne de sık aralıklarla ihtiyacımdan fazla beslendim. Fakat hipoglisemi beni karbon hidrat ağırlıklı beslenmeye yöneltti. Sporun da eksikliği ile bölgesel yağlanma problemim başladı.

Tüm vücut liposuction fikri beni korkutuyordu çünkü kalp hastasıydım ve işlem süreci uzundu. Narkoz altında uzun zaman kalma fikri beni bunca sene estetik ameliyatı yaptırmaktan alı koydu. Ama şimdi çok pişmanım. Keşke daha evvel yaptırsaymışım.

Çocukluk arkadaşım, Mehmet hocayı çok tavsiye etti. Daha doktorumla ilk görüşmemizde ve ona duyduğum güven sonunda hem liposuction ameliyatı hem de burun ucu estetiği olmaya karar verdim. Esasında ben çok daha fazla farklı operasyonlar da olmak istiyordum ama hocam benim için gereksiz olduğuna inandığı operasyonlardan beni vaz geçirdi ve en ihtiyacım olan ameliyatla işe başladı. Bana sorarsanız karın germeyi hemen yaptırmak istiyordum ama bana Mehmet hoca derimin gergin olması sebebiyle sadece liposuctionın yeterli olacağını söyledi ve aynen de öyle oldu.

Uzun süren ameliyatımdan sonra 3. günü araba kullanıyordum. Hatta evime kendi arabamı kullanarak geri döndüm. Şişlik oldu ama morarma yoktu ve hareket sıkıntım sadece ilk 2 gün idi. Hastane ve ameliyat ekibi muhteşemdi. Biran olsun beni yalnız bırakmadılar. Kendimi hasta da hissetmedim, hastanede yalnız da hissetmedim. Tabii ki vücuttaki ödemin geçmesi birkaç ay alıyor ve gittikçe bedenim daha da küçülüyor. Bunun en baş sebebi; Mehmet hocamın başarısı, diğeri de hocamın verdiği tüm tavsiyelere eksiksiz uymam. Günde 10.000 adım attım ve korsemi uyurken bile çıkarmadım. Su tüketimimi arttırdım ve bu süreç içinde suyu vücuda depolayan tuzlu besinlerden, paketli yiyeceklerden, abur cuburdan uzak durdum.

Liposuction bir kilo kaybetme amacı olmamalı. Bu ameliyat; vücuda şekil veren bir ameliyat ama benim için en büyük anlamı sağlıktı. Çünkü bu ameliyattan sonra Hipoglisemi problemim tamamen ortadan kalktı. Hocam bana bunu yaşayacağımı söylediğinde içimden inanasım gelmemişti, ama ameliyat sonrası yaşadığıma ben bile inanamadım. Şu an hem beden olarak daha inceyim hem de liposuction sayesinde bana en büyük zorluğu yaşatan sağlık sorunum yani hipoglisemim geçti.

Mehmet hoca olmasa kimseye güvenip bu ameliyatı yaptıramazdım. Öncesinde beni tüm sağlık kontrollerine soktu. Riskleri elimine etti. Şimdi ilk fırsatta yüz germe ve meme küçültme planlıyorum. Hocama ve ekibine sonsuz güveniyorum. Ona ve harika ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır. Beni aynalarla barıştırdılar. Kendimi daha evvel hiç olmadığım kadar genç, güzel, sağlıklı ve dinç hissediyorum. Ha bir de çok seksi😊”