/ hasta hikayeleri

Halime Fetvacı’nın hikayesi:

Evli ve bir çocuk annesi, 38 yaşında Halime Fetvacı ‘nın yolu Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın ile oldukça tesadüfi kesişir. Kendisi emlakçı olan Fetvacı, Samatya hastanesinde görev yapan Onkoloji doktoru Esra Aydın’a nefes almaktaki zorluğunu paylaştığında ; doktor durumun ciddiyeti hakkında Halime hanımı uyarır ve Koah ya kadar gidebilecek tehlikeli bir süreç ile karşı karşıya kalabileceğini konusunda acele etmesini sağlık verir. Esra hanım; Dr. Karaaltın’a rinoplasti ameliyatı olmuş ve son derece memnun kalmıştır. Kendi tecrübesine dayanarak Halime Fetvacı’ya Dr. Karaaltın’ı önerir.Halime Fetvacı’ nın sözleriyle kendi hikayesi:

Ameliyattan çıktığımda göbeğimdeki ve bacak aramdaki yağlar alınmış, yüzüme yağ enjeksiyonu yapılmış ve hiç hesap kitapta olmayan müdahaleleri sırf ben iyi hissedeyim, sonuç mükemmel olsun diyerek asla para gözetmeksizin yapmış.

Halime Fetvacı

‘’Dr. Karaaltın’dan randevuyu o kadar zor aldım ki nerdeyse vaz geçiyordum. Onunla tanıştıktan ve onu tanıma fırsatı bulduktan sonra anladım ki; kendisi sürekli ameliyatta veya hastalarının yanında, kliniğe gelmesi tabi ki çok zor oluyor ve randevuları da oldukça dolu. Randevu günü bana sıranın gelmesini tam 3.5 saat bekledim. Sürekli kalkıp gitmeyi düşündüm taki hoca ile tanışana kadar.

Dr. Karaaltın bana öncelikle ne istediğimi sordu. Yüzümün 3D görüntüsü çekildi. Ben sağlık için burnumu yaptırmak istiyordum, fakat kendisi yüzümde öncelikle ifademe dikkat çekti. Sert bir ifadem vardı ve yarım yüz germe ameliyatı ile bu ifadeden kurtulup burun ameliyatı ile beraber beni mutlu edecek bir görüntüye kavuşabileceğimi söyledi. Benim güzellikle alakalı kırgınlıklarım vardı. Eşimin ailesinden ilk başlarda çok hakaret gördüm. Şimdi çok şükür beni tanıdıkça bu sıkıntılar bitti ama o zamanki eleştiriler her zaman içimde bir yaraydı ve görüntüm ile barışık değildim. Aynaya baktığımda kendime asla güvenmiyordum.

Ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyattan çıktığımda göbeğimdeki ve bacak aramdaki yağlar alınmış, yüzüme yağ enjeksiyonu yapılmış ve hiç hesap kitapta olmayan müdahaleleri sırf ben iyi hissedeyim, sonuç mükemmel olsun diyerek asla para gözetmeksizin yapmış. Beni ilk gördüğünde Türkmenlere benzetmişti şimdi tam bir Türkmen oldum. Yüzümdeki o eski erkeksi ifade artık yok. Ameliyatıma dair en ufak bir iz yok çünkü doktor ağız içinden ameliyatı gerçekleştirdi. Gören hiç kimse inanamıyor.

Burnum daha küçükken geçirdiğim bir kazadan dolayı oldukça zedeliydi, ameliyatta burunda kemik kalmadığını gören hocam kulak arkamdan kıkırdak almış. Artık hiç almadığım kadar güzel nefes alabiliyorum. Artık horlamıyorum. Mehmet bey benim gözümde piyasadaki doktorlar gibi değil. Doktorların ticari olduğunu düşünüyor hepsine karşı ön yargı besliyordum. Kazandıkları parayı düşünen hasta psikolojisine önem vermeyen doktorlar. Ama bu ön yargım Mehmet beyle tamamen yıkıldı.

Tüm sıkıntılarımı sabırla dinledi, beni anladı ve beni doğru yönlendirdi. Bu asla parayla ölçülebilir bir şey değil. Ben onun için her şeyi yaparım. O benim için artık ailemden biri. Vicdanlı ve merhametli. En yakınımla paylaşamadığımı onunla paylaştım. Hastaları onun için çok önemli ve bunu hastalarına hissettiriyor. Kendinizi özel hissediyorsunuz. En önemlisi de ekibi. Ekibinde bir Orkun var. İnanılmaz bir insan. 7-24 her aradığımda beni sabırla dinledi sorularımı cevapladı, bana panik zamanlarımda destek oldu. Hem Mehmet hoca hem de ekibine çok şey borçluyum ve böyle güzel insanları Allah karşıma çıkardığı için de çok şanslıyım. Teşekkür ederim canım doktorum.”