/ hasta hikayeleri

Natalie Georgou – Burun Ameliyatı-

43 yaşında yaşında, İngiltere’de yaşamakta olan Natalie Georgou ailesine ait araba servisini Türk eşi ile işletmektedir. İki oğlu ve eşi ile mutlu bir hayatı olan Natalie’nin yaşamında tek bir konu hariç herşey harikadır. Ama o konu; onun kendine güvenini kırmakta ve en önemlisi de sağlığını tehdit etmektedir.

Buradan sonrasını onun cümlelerine bırakalım;

Dr. Mehmet ile iyi ellerde olduğunuza emin olabilirsiniz. Ona çok güveniyorum..

Natalie Georgou

“Daha 11 yaşındaydım ve o zamandan beri burnumdan hep nefret etmişimdir. Her zaman bir nefes alma problemim vardı. Burnumun tek tarafı deviasyon sebebiyle sürekli kapalıydı. Burun ameliyatı olmaya karar verdiğim zaman nerdeyse 2 yıl boyunca sürekli araştırma yaptım. Saysını bile hatırlayamayacağım kadar konsultasyon randevusuna gittim. İnanabiliyor musunuz sadece Kıbrıs’da 6 konsultasyona gittim, üstelik de her birine her seferinde 60 € ödedim. Sadece bu zaman içinde bir iki doktor aklıma yattı gibi oldu fakat yüzde yüz emin olamadım gene de.

Eşimin kuzeninin bir arkadaşı vardı. Tesadüfen o da Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ın en iyi arkadaşı çıktı. İlk olarak doktorumun adını bu şekilde duydum ve hemen onunla tanışmak istedim. Randevu alarak İstanbul’a geldim. Sadece randevu değil ayrıca bu seyahattten de son derece memnun kaldım çünkü zaten eşimin ailesi Türkiye’de olduğundan dolayı sık sık bu ülkeye seyahat ediyorduk ve İstanbul tamamen büyüleyici bir şehir. Dr. Mehemet Veli Karaaltın’ı ilk gördüğümde anında onunla kontakt kurduk. Bana tüm prosedürü anlatmakla kalmadı, hatta ameliyat sonrası nasıl gürünüceğimi 3-D grafikle bile gösterdi. Sonunda doktorumu bulduğumu biliyordum. Aldığım karardan; hem kalbim hem de beynim tamamiyle tatmin olmuştu.

Türkiye muhteşem bir ülke. Trafik oldukça yoğun ama onun dışında tüm süreçte eşim ve akrabaları bizim yanımızdaydılar. Istanbul’da ameliyatımı olmaktan dolayı büyük mutluluk duydum. Anneannem İstanbul’da doğmuş. Ben Kıbrıs’da doğdum fakat Türkiye’de pek çok akrabam var. Ülkeyi çok seviyorum. O kadar güzel ki.

İngiltere’ye döndüğümde; ameliyat olduğumu bilenler burnumu çok doğal buldular, beni tanımayanlar da asla burun ameliyatı geçirdiğimi tahmin edemiyorlar. Yeni burnum o kadar doğal ki sanki doğuştan böyleymiş gibi duruyor. En önemli tarafı da ameliyattan sonra artık rahatlıkla nefes alabiliyorum. İşte bu paha biçilemez bir duygu.

Operasyondan sonar bir 3-4 hafta dışarı çıkmadım. Esasında fiziksel olarak bir hafta bir sıkıntınız oluyor ben sadece kendi tercihimden dolayı dışarı çıkmak, istemedim.

Duygusal olarak ameliyatın benim üzerimde çok büyük bir olumlu etkisi oldu.Eskiden resim çekilirken kendimi, yüzümü en çok da burnumu saklardım. Artık bunu yapmaya gerek duymuyorum. Görüntüm ile alakalı çok daha kendime güveniyorum. Makyajsız bile çok hoş ve güzel gözüktüğüme inanıyorum.

Dr. Mehmet Veli Karaaltın muhteşem bir insan. Son derece sevgi dolu, samimi ve yanında çok rahat ve güvende hissediyorsunuz. İyi ellerde olduğunuza emin olabilirsiniz. Ona çok güveniyorum. Öncesinde ameliyattan çok korkuyordum ve onun işini iyi bildiğini biliyordum, artık korkmuyorum.

Ona ve ekibine çok teşekkür etmek istiyorum. Özellikle ameliyat asistanı Orkan; son derece tatlı ve yardımcı. Tüm sorularıma saat kaç olursa olsun cevap verdi, ameliyat sonrası benimle o kadar çok ilgiledi ki; benim için bir melek gibiydi. Kararımdan son derece mutluyum ve başka operasyonlar için para biriktirmeye başladım bile.”

brazilian butt lift