/ hasta hikayeleri

Rhianna Habib -Liposuction-

Rhianna Habib 44 yaşında, İngiltere’de yaşamakta olan bir kız çocuk annesidir. Londra’da Royal Mail’in operasyon departmanında çalışmaktadır. 2007 de yaşadığı ‘’Konversiyon Bozukluğu’’ olarak adlandırılan bel probleminden dolayı tedavi görmeye başlar. Tedavisi sırasında alması gereken siteroitlerden dolayı kilo almaya başlayan Rhianna, her zaman fit olan vücudundaki kilo artışı ile gelen deformasyondan dolayı büyük üzüntü yaşamaya başlar. Yeni görünümünü kabul etmesi çok zordur ve sonunda liposuction yaptırmaya karar verir.

Gerisini onun kelimeleriyle aktaralım;

Mehmet hocanın ekibi muhteşem ama herşeyin ötesinde kendisi harika bir insan. Onunla tanıştığım için son derece mutluyum.

Rhianna Habib

“Kendimi asla bu kadar kilolu görmemiştim ve asla da kabullenemedim. 2011 senesinden bu yana liposuction ameliyatını yaptırmak istiyordum. Bunun üzerine doktorlarıma danıştığımda, önce tedavimin tamamlanması gerektiğini ve sonrasında vücuduma bir dinlenme ve sakinleşme süreci tanımamı söylediler. Aynen dediklerini yaptım ve tedavim tamamlanıp gereken süreç bittikten sonra hemen akabinde estetik cerrahı aramaya koyuldum. 6 aydan fazla İngiltere’de araştırma yaptım. Bir türlü karar veremedim, içime sinmedi. Bir arkadaşım aynı işlem için bana Lübnan’a gideceğini söyledi. Hem oradaki doktorlar daha tecrübeli hem de maliyetler daha düşükmüş.

Bunun üzerine İngiltere’nin dışındaki ülkeler için araştırma yapmaya başladım. Tam o sırada da Lübnan’da ameliyat olan arkadaşım bana opearsyonundan memnun olduğunu ama keşke Türkiye’ yi seçseydi gibi bir geri bildirimde bulundu çünkü Türkiye’de hem operasyonlar çok daha başarılı hem de tedavi paketleri daha kapsamlı imiş. Bu bilgiye istinaden Türkiye’de doktor aramaya başladım. Kız kardeşim de benimle gelip aynı operasyonu yaptırmaya karar verdi. İkimiz aynı zamanda liposuction olacaktık ve bu anlamda Türkiye’de pek çok doktor için başvuru yaptım. Bana en hızlı ve profesyonelce dönen Mehmet Veli Karaaltın hocanın ekibi oldu. Sorularıma her zaman, her an geri döndüler ve oldukça içten ve samimi davrandılar. Ekip, doktor ile randevumu ayarladı ve daha ilk tanışmamızda ben ve kız kardeşim ameliyat tarihi için gün aldık. Doktorun her ay İngiltere’ ye gelmesi bizim için çok büyük avantaj idi.

Istanbul’da havalimanına geldiğimizde bizi karşıladılar ve tüm seyahat boyunca asla yalnız bırakmadılar. Hastane mükemmeldi. Pek çok hemşire İngilizce anlayabiliyor. Operasyondan sonra size herkesin çabuk anlamasını istiyorsunuz. Bazen kendinizi ifade edecek gücünüz olmuyor, yorgun hissediyorsunuz tabiki o kadar yağ alındıktan sonra. Operasyon sonrası fazla acı çekmedim. Sadece ilk bir hafta. İngiltere’ye geri geldikten 5 gün sonra artık sıvı sızıntısı da durmuştu. Tam olarak operasyonun etkisi 1-2 haftanızı alıyor ama kesinlikle değiyor. Dr. Mehmet geri döndüğümde neler yapmam veya yapmamam gerektiğini bana önceden gösterdiği için hiç sıkıntı yaşamadım.

Türkiye çok güzel bir ülke. Deniz ile çevrili olması ve iklimi paha biçilmez. Burada yaşayacak olsam Bursa’yı seçerdim. Bursa; son derece sıcak, tarihi ve ruhani zenginliği ile ünlü bir şehri. Sultan Ahmet Camiisini de çok sevdim. Tarihi açıdan inanılmaz zengin bir ülke.

Operasyondan sonara İngiltere’ye geri geldiğimde arkadaşlarıma kilo kaybettiğimi söyledim. En az 10 yaş genç gösterdiğimi söylediler. Tabi sonrasında gerçeği öğrendiler😊

Liposuction ameliyatı olduğuma çok memnunum. Şimdi ikinci devreye hazırım. Bu sene içinde Aralık veya Ocak ta karın germe ameliyatı olmak için para biriktiriyorum. Mehmet hocanın ekibi muhteşem ama kendi herşeyin ötesinde harika bir insan. Onunla tanıştığım için son derece mutluyum ve daha ilk gördüğümde zaten kendisine güvendim. Ayrıca ameliyat asistanı Orkan kardeşim gibi. Hepsine sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim.”