/ Patient Story

Shereifa Mohamed

Shereifa 61 yaşında ve İngiltere’de yaşıyor. Babası Yemen’den gelmiş İngiltere’ye yerleşmişler. Bir kız kardeşi, 3 erkek kardeşi ve yaşları 23,24,31 olan 3 de oğlu var. Mühendis olan Shereifa emekli olduktan sonra artık sonunda kendisine, kendi görünüşüne mühendislik yapmaya karar vermiş.
Hikayesini bizlere şöyle aktardı;
“ Herkese merhaba. Hikayemi sizinle paylaşmak istiyorum. Daha evvel Atkins diyeti yapmıştım.
Yaklaşık 45 kilo verdim. Hâlâ kendime inanamıyorum. Oldukça iyi kilo kaybettim fakat kilolarım tekrar
geri gelmeye başladı. Bunun üzerine mide kelepçesi yaptırmaya karar verdim. Böylelikle 109 kilodan 74 kiloya düştüm.
2007 yılında, kelepçe yerinden oynadı ve kaydı. Bu yüzden doktorlar almak zorunda kaldılar. 6 ay sonra tekrar kilolarım artmaya başladı ve tekrar 2. mide kelepçesi için ameliyat oldum. En sonunda kilom sabitlendi. Maalesef obesite bizim ailemizde genetik.
Sonrasında estetik ameliyatlarımı olmaya karar verdim. Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ı internet vasıtasıyla buldum. Önce yüz ve kol germe, yüze yağ transferi yaptırdım. Bu iki ameliyat da bir seferde yapılamayacak kadar uzun sürdüğünden; iki ameliyat arası 10 gün ara verdik, yani 2 seansta bu
ameliyatları oldum.
Şimdi tekrar ikinci kez Türkiye’ye geliyorum. Bu gelişimde boyun ve bacak germe ile yine yüzüme ve kalçama yağ transferi yaptırdım. Ameliyatlardan evvel derim avuçlanacak kadar sarkıktı. Oldukça çirkin gözüküyordu. Şimdi 30’larında görünüyorum. Kimse gerçek yaşımı tahmin edemiyor.
Doktorumun yüzüme yaptığı en son yağ enjeksiyonu ile yüzüm tam oturdu ve son derece genç bir görüntüm var. Cildim 30 lu yaşlarımda bile bu kadar enerjik değildi. Dr. Karaaltın’dan o kadar memnun kaldım ki 5 arkadaşımı daha kendisine getirdim. Hastane ve olanakları, hemşireler hepsi çok
iyi, tertemiz her şey. İnsanlar cana yakın ve her zaman yardımcı. İstanbul öyle bir tarihi şehir ki asla bir hafta bu güzel şehri keşfetmeye yetmez.
Yeni hastalara en önemli tavsiyem ameliyatlarına karar vermeden evvel gerçekten bu ameliyatlara kafalarında hazır hissetmeliler. Doğru zaman o zaman.
Esasında ben cildimi yarayla değiş tokuş yaptım. Yara izini sarkık bir cilde tercih ediyorum. Gerekirse doktorum lazer, hücre spreyi, kok hücre tedavileri ile yara izini tedavi de ediyor ama ya yara izlerim
kayboluyor ya da benim gözüm onlara alışıyor Aynı zamanda ameliyat sonrası bakım da çok iyi. Sonrasında sürekli hastanede kontrolleriniz devam ediyor. Çok iyi bir hizmet mantalitesi ve disiplini var. Hastanenin karşısı otel dolu ve tüm bunların hepsi şehir merkezinde yani şehrin göbeğinde.
Doktor tek kelimeyle mükemmel. Her zaman içinizi rahatlatıyor, panik olmuyorsunuz, arkadaşça yaklaşımı. Ben onu internette buldum ve benim kendim için bu hayatta yaptığım en büyük keşifti.
Hocanın ameliyat yeteneği çok üstün. Kendisi ve kendisi gibi olan ekibi gayet profesyoneller. Para asla onun için ön planda değil, en öncelikli her zaman hastası onun için ki bu zamanda bunu bulmak zor.
Emin ellerdesiniz.
Herkes ile de seve seve tüm ameliyat deneyimimi paylaşabilirim. Arzu edenler doktorumuz aracılığı ile benimle iletişime geçebilir.

 

Çok teşekkürler” Shereifa Mohamed

Shereifa Mohamed
Shereifa Mohamed

You will be in safe hands and if you need to hear my experience, the new patients can contact with me any time. It would be my pleasure to share with them the all stages of my aesthetic surgeries.

Shereifa Mohamed