/ hasta hikayeleri

Theresa Marie -Göğüs Küçültme-

Theresa Marie, 63 yaşında eşi ile Londra’da yaşyan muhteşem bir hanımfendi. Finanas sektöründen emekli olan Teresa, iki kız çocuk annesi. Oldukça uzun zamandan beri göğüslerinin büyüklüğü ve ağırlığından şikayet etmekte olan Theresa, her geçen yıl bu sağlık problemi ile daha fazla yüz yüze gelmekteydi. Göğüsleri, vücudunun taşıyamayacağı kadar ağırlaşmıştı. O kadar ağırdı ki; iki katlı olan evinde yukarı çıkarken onlara kolu ile destek vermek, başka bir deyişle göğüslerini taşımak zorunda kalıyordu, yeterki omurgasına olan baskıyı azaltabilsin…Taki bir arkadaşı göğüs küçültme ameliyatı olup memnun kalarak ona Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ı tavsiye edene kadar.

Theresa, ameliyat olmaya nasıl karar verdiğini şöyle anlattı:

Dr. Mehmet ile daha ilk görüşmemde bilgisi, deneyimi ve yaklaşımı, yani beni dinlemesi ve anlaması ile derhal orada güvenimi kazandı ve karar verdim.

Theresa Marie

“Öncesinde ameliyat olmayı hiç düşünmedim. Bir şekilde böyle yaşamaya alışıyorsunuz. Ama ameliyattan sonra ilk düşündüğüm bunu daha evvel niye yaptırmamış olmamdı. Aynı ameliyatı olan bir arkadaşımın tavsiyesi ile Dr.Mehmet Veli Kararaltın’ı duydum. Londra’da hasta ve doktor organizasyonunu yapan Zahid Hamid bana doktorun her ay hem konsultasyon hem de İngiltere’deki hastalarını kontrol için Londra’ya geldiğini aktarınca derhal bir randevu aldım.

Dr. Mehmet ile daha ilk görüşmemde bilgisi, deneyimi ve yaklaşımı, yani beni dinlemesi ve anlaması ile derhal orada güvenimi kazandı ve karar verdim. Göğüs Küçültme ameliyatını olacaktım.

Ben Hıristiyanım. Düzenli kiliseye giderim. İç güdüm asla bu operasyonu yaşadığım şehir olan Londra’da yaptırmamı istemedi. İç güdümü dinledim. Doğru doktor ile doğru ülkede olacaktım ameliyatımı.İlk İstanbul’da havalimanına ayak bastığımda bir endişe yaşadım fakat çok hızlı bu duygudan kurtuldum ve herşey gayet güzel ve kolay geçti. Dr. Mehmet son derece ilgili ve yardımcısı Okan bir harikaydı. Hastanede bir de bakımımda yardımcı olan tatlı bir bayan hemşire vardı…o işte rengimden dolayı biraz panik yaşadı ama çok tatlıydı. Hepsi güler yüzlü..Sanırım çok fazla siyahi hasta görmüyorlar😊 Hastanede 4 gün kaldım. Bana gayet iyi baktılar ve hizmet kusursuzdu. Çalışanlar son derecece arkadaşça ve yardımcı. Hastane odam hasta konforu için harikaydı.

Istanbul’a daha fazla tadını çıkarabilmek için mutlaka geri dönmek istiyorum. O muhteşem şehirde görülecek o kadar güzel yer var ki. Bu operasyon için belki gereğinden fazla beklediğimi düşünüyorum, yani daha evvel yaptırmalıydım ama herşeyin bir zamanı var ve gençken bu kadar ağrı vermiyordu.

Yıllar geçtikçe ve yaşlandıkça oldukça rahatsızlık vermeye başladı, sırt ağrılarım dayanılmazdı. Doktor her iki göğüsümden de birer kilo toplamda 2 kg aldı.Düşüne biliyor musunuz bunca yıl o fazladan 2 kiloyu göğüsümde taşımışım.
Operasyondan sonra doktorumun verdiği ağrı kesicilerin sayesinde pek ağrı çekmedim ve bir hafta içinde de günlük hayatıma hemen dönebildim.

Dr. Mehmet Veli Karaltın’ın harika bir ekibi var. En yakın zamanda tekrar onları görmeyi umud ediyorum. Sırada karın germe ameliyatım var😊 Fakat ondan isteğim artık ameliyatlarını Londra’da da yapması. Ona ameliyat olmak isteyen bir dolu arkadaşım var ama uçağa binmeye korkuyorlar maalesef.
Plastik ve estetik ameliyatı yaptıracak herkese doktorumu tavsiye etmek istiyorum. Onun hakkında tek söyleyebileceğim şu ki; benim iki tane kocaman kızım vardı şimdi bir de oğlum oldu.Onu oğlum gibi görüyor ve çok seviyorum.”