/ hasta hikayeleri

Wayne Anthony – Liposuction

Wayne Anthony, İngiltere’nin West Yorkshire şehrinde yaşamaktadır. 53 yaşındaki Wayne, 26 yaşında oğlu ve 17 yaşında kızı ile gurur duymaktadır. Hatta oğlundan da 2 torun sahibidir. Mesleği bayan kuaförlüğü olan Wayne dede olmasına rağmen fit olmaya son derece önem vermekte ve bunu yaşam felsefesi olarak görmektedir. İşinde son derece başarılı olan Wayne; tam 7 kez İngiltere ve Avrupa’da kuaförler şampiyonasında birincilik kazanmıştır.

Şimdi kendi hikâyesini kendi ağızından dinleyelim;

Dr. Mehmet sadece benim doktorum değil aynı zamanda ben ve eşimin; yani ailemin çok değer verdiği, bir o kadar da kıymetli bir aile dostumuz oldu.

Wayne Anthony

“Merhaba, benim adım Wayne Anthony. 2016’nın Ekim ayında bel bölgesi ve arka, sırt bölgemden liposuction ameliyatı oldum. Normalde yoğun şekilde vücut çalışırım. Bundan dolayı da fit bir vücudum vardır diyebilirim. Fakat arka tarafımdaki ve belimin etrafındaki biriken bölgesel yağlardan nefret ediyordum.
Normalde genel olarak asla şişman değil tam tersi oldukça fit sayılırım. Fakat vücudunuzda bölgesel yağlanma var ise, maalesef kendi çabalarımızla bundan kurtulmak hiç de kolay olmuyor.

Araştırmalarımı yaparken Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ın web sitesine girdim. Daha fazla bilgi için başvurdum ve bana derhal geri dönüş yapıldı. Eğer kendi ülkeniz dışında bir operasyon yaptıracaksanız genelde doktorunuz ile sosyal medya üzerinden iletişim kurarsınız. Ama ben çok şanslıydım. Dr. Mehmet Veli Karaaltın her ay düzenli olarak; hem ameliyat etmiş olduğu hastaların kontrolü hem de yeni hastaları ile tanışmak üzere İngiltere’ye gelmekteydi. Bunun üzerine derhal randevu aldım ve kendisi ile Londra’daki klinikte görüşüp muayene oldum.

Ben kuaförlüğün yanı sıra aynı zamanda da iş adamıyım. Doktorumla bir araya geldiğimizde, sadece benim liposuction operasyonumdan değil işlerimden de konuştuk ve son derece iyi bir iletişim kurduk. İkinci görüşmemiz zaten İstanbul’daydı.
Ameliyat asistanı Orkan harikulade bir insan. Hatta operasyon sonrasında da iletişimimizi hiç koparmadığımız gibi Instagram’dan da halen birbirimizi takip ediyoruz. Ameliyat son derece iyi geçti ve mükemmel sonuç aldım. Tüm hizmet çok başarılıydı. Beni harika bir hastaneye yerleştirdiler. Ameliyatımdan sonra rahatsızlık yaşamadığım gibi hatta sonrası hep beraber akşam yemeğine bile gittik. Daha sonra da hocam ve takımı ile Manchester’da buluştuk. Artık Dr. Mehmet sadece benim doktorum değil aynı zamanda ben ve eşimin; yani ailemin çok değer verdiği, bir o kadar da kıymetli bir aile dostumuz oldu.

Operasyondan sonra herhangi bir komplikasyon yaşamadım. Ameliyatın hemen akabinde önlem olarak yavaş yavaş spora başladım ve sonrasında da hiç bırakmadım. Bu sebeple kilo da almadım.

Extrem sporları çok severim. Kano, bisiklet, motosiklet, dağ tırmanışı vs. Operasyondan sonra son derece daha iyi ve fit hissettim ve tüm bunun yanında görünümümden de oldukça memnunum. Sanırım sportmenlik bizim kanımızda var. Oğlum; Amerika’da gerçekleştirilen Dünyanın en büyük Kickbox Şampiyonası olan A1’ de gümüş madalya sahibi oldu. Bu spora daha 7 yaşındayken başladı ve hiçbir zaman da bırakmadı.

Ameliyat olduğum hastane çok çok iyi idi. İngiltere’deki hastaneler de iyidir ama, Türkiye’de ondan da iyi ve konforlu. Eminim ki İngiltere’den hangi hasta gelirse gelsin son derece memnun kalır. Dr. Mehmet Veli Karaaltın muhteşem bir kişilik ve onunla yolum kesiştiği için çok mutluyum. Artık bizim için o; değerli bir aile dostu.”