Saç Ekimi

/ Saç Ekimi

Tanıtım

Saç ekimi, saç köklerinin başınızdaki alıcı bölgeden alınarak incelen veya kelleşen bölgeye implante edilmesi işlemidir. Ekim işlemi yapıldıktan sora, saç bir kişinin yaşamı boyunca çıkmaya devam edecektir.

Saç Kaybının Sebepleri

Günden güne saç kaybının çok sayıda nedeni olabilir. Yaş almak, hormonal değişikikler veya ailenizdeki kellik öyküsü bu sebepler arasındadır. Saç kaybı ne kadar erken başlarsa kellik de o kadar yoğun olacaktır.

Çözüm; Saç Ekimi

Başarılı bir saç nakli ile, foliküler üniteler olarak adlandırılan saç kökleri, kafa derisinin arka tarafından alınarak ve başınızın üst ve ön kısmındaki saç derisine implante edilir. Uzmanlaşmış bir tıbbi ekibin koordinasyonunda saç nakli, görünümünüzü geliştirecek, kendinize güveninizi artıracak ve en önemlisi, doğal saçınızı tekrar elde edeceksiniz.

Saç ekimini nasıl yapıyoruz?

Her saçın benzersiz olduğuna inanıyoruz ve bu yüzden yaklaşımımız saçlarınız için bireysel olacaktır. Ekibimiz saç ekimi için FUE tekniğini kullanmakta ve operasyon öncesi uygulanan PRP ile de bu işlemi desteklemektedir.

Saç Ekiminde FUE Tekniği

Dünyada saç nakli için en çok tercih edilen yöntem olan FUE tekniği “folliküler ünite ekstraksiyonu” anlamına gelmektedir. FUE tekniği ile uzman ekibimiz saç köklerini, kelleşen veya incelen alana aktarmak üzere bir mikro motor veya manuel panç kullanarak saçınızın arkasından tek tek çıkarır. FUE tekniği, uzmanların saçınızın arkasından maksimum miktarda saç kökünü hasat etmesini sağlar.

En İyi Sonuç İçin PRP Desteği

“Trombosit açısından zengin plazma” anlamına gelen PRP terapisi, vücudunuzdan az miktarda kanın alınıp, sentrifüjle kırmızı kan hücrelerinden trombositleri ve fibrinlerin ayrılıp nakil alanına enjekte edildiği yeni bir tedavi yöntemidir. İmplante edilen kıl foliküllerinin daha hızlı iyileşmesini sağlamak, ince ve zayıf saç foliküllerini uyarmak ve kıl foliküllerinin canlı olarak çıkarılmasını sağlamak amacıyla saç ekimi öncesinde de PRP tedavisi uyguluyoruz.

Saç ekimi işlemini kim uyguluyor?

Tecrübe ve uzmanlık, saç ekiminde sonucu etkileyen iki faktördür. Kliniğimizde saç ekimini, bu alanda uzmanlaşıp tecrübe kazanmış bir cerrah ile aynı şekilde bu konuda uzman bir ekip gerçekleştirmektedir.

Saç Ekim İşlemi

Muayene: Doktorumuz saçın yoğunluğu, saçın yapısı, saç nakli ve ekim alanları gibi konularda saçınızın genel bir değerlendirmesini yapar. Bütün bu konular sizinle cerrahınız arasında yakın bir ilişki içerisinde planlanmaktadır.
Lokal Anestezi: Doktorumuz saçın yoğunluğu, saçın yapısı, saç nakli ve ekim alanları gibi konularda saçınızın genel bir değerlendirmesini yapar. Bütün bu konular sizinle cerrahınız arasında yakın bir ilişki içerisinde planlanmaktadır.
Kanal Açılması: Lokal anestezi etkisiniz gösterdikten sonra kanal açma işlemine başlanır. Cerrahımız gerekli aletleri kullanarak, işlem öncesinde planlandığı gibi kanal açma işlemini gerçekleştirir.
Ekim işlemi: Folikül ünitelerinin greftlenmesi bir mikro motor aracılığı ile tamamlanır. Greftler tek tek toplanır ve ekim yapılacak bölgeye birer birer implante edilir. Bu bölge, kanal açma işlemi esnasında cerrah tarafından belirlenir.
Operasyonun sonu: Operasyon, cerrahın kararlaştırıldığı şekilde bir veya daha fazla seans şeklinde 6-8 saat sürmektedir. Operasyondan sonra bölgeye bandaj uygulanır. Tıbbi ekibimiz operasyon sonrası takip sürecinde ( 2 gün) rahat etmenize yardımcı olacak talimatlar hakkında sizi bilgilendirecektir.
İyileşme: Takip sürecinde rahat etmeniz için kısa sürede kullanmanız için ilaçlar reçete edilecektir. Operasyonun ertesi günü, cerrahımız saçlarınızı kontrol edecektir. Operasyonun ikinci günü, ekibimiz saçlarınızı yıkar ve cerrahımızdan son talimatlar alırsınız.
Normal Yaşama Dönüş: İşlemden sonraki ilk 10 gün boyunca saç derinizde kabuklanmış bir tabaka olacaktır. 10. günde bu katman kaybolur. Bu süre zarfında, normal hayatınıza dönüp çalışabilirsiniz ancak şapka takmanız önerilir.
Sonuç: Ekimden 2 veya 3 ay sonra saçlarınız çıkmaya başlayacak. Nihai sonucu 6 ay ila 1 yıl arasında gözleyebilirsiniz. Bu süre boyunca hasta danışmanlarımız saçınızdaki ilerleme konusunda sizinle temasta olacaktır.

Başarılı Bir Saç Ekiminde Ana Faktörler

Saç ekimi, hayatınızı olumlu yönde değiştirebilen kişiye özel bir prosedürdür, bu nedenle, saçınızla ilgili tüm detayları planlamak üzere cerrahımızla interaktif bir değerlendirme süreci önermekteyiz.

Doğal Görünüm: Saç nakli yaptırmak istiyorsunuz, ancak siz söylemediğiniz sürece çevrenizdekilerin saçınıza işlem yaptırdığınızı fark etmesini. Sizi çok iyi anlıyoruz ve işte bu yüzen cerrahımız saç ekimini sizinle birlikte planlamaktadır.
Saç Yoğunluğu: Saç nakil cerrahımız, saç nakli operasyonunun tüm detaylarını sizinle tartışacak ve arzuladığınız saç yoğunluğuna sahip olmanızı sağlayacaktır.
Güvenli Donör Alanı: Dikkatli bir greftleme aracılığı ile donör bölgede gözlenebilecek herhangi bir incelmeyi minimize etmekteyiz.

Ne zaman saç ekimi yaptırmalıyım?

Saç ekimini yıl içerisinde dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Saç ekimi için özel bir dönem bulunmamaktadır. Ekibimizin yeteneği ve kullanılan teknoloji sayesinde yılın herhangi bir döneminde doğal saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Kararımı verdim. Şimdi ne yapmam gerekiyor?

Saç ekimine karar verdiyseniz, cerrahımızla ücretsiz konsültasyon ve planlama için başınızın arkadan, önden ve üstten çekilmiş fotoğraflarını göndermenizi isteyeceğiz. Bundan sonra, ekimi yapılacak greft sayısı ve saç ekiminin maliyeti hakkında sizi bilgilendireceğiz. Tüm koşulları kabul ettiğiniz takdirde, Türkiye’ye yapacağınız seyahatinizi birlikte planlayacağız.

Sizin için
neler yapabileceğimizi
öğrenmek için
bize ulaşabilirsiniz.

Ofis

Bayıldım cad. Vişnezade mah. No:14/16 Balıklı Apt. Kat:1 Daire:3 Beşiktaş, İstanbul

Genel Talepler

dr@drkaraaltin.com

Bizi arayın!

+90 (212) 325 4242

brazilian butt lift